Artykuł - Polak-Janusz

Nosacz-Janusz Czyli...

Polak w Pigułce
#Satyrycznie_o_Polakach
Przejdź do treści

Menu główne:

Artykuł

Memy z nosaczem to kolejna generacja serii. Wcześniejsze edycje to m. in. "Typowy Janusz" oraz "Typowy Mirek" korzystający z wizerunku "typowych" starszych panów, przy kości, z wąsem. Tym razem internauci zauważyli pewne podobieństwo stereotypu Polaka do tego ssaka. I lawina memów ruszyła.

Nosacze tak jak ich nazwa wskazuje słyną ze swoich nosów. Są doprawdy wyjątkowe i przypominają ogórka. Mają też takie smutne i trochę zazdrosne spojrzenie. Do tego w oczy rzucają się zaokrąglone brzuchy, bokobrody i trochę jakby siwiejącą czuprynę. Te wszystkie cechy do złudzenia przypominają panów w sile wieku, na emeryturze lub trochę przed, wiecznie narzekających i liczących każdy grosz. Słynnych "Januszy", choć oczywiście samice nosaczy też trochę przypominają "Grażyny". Tyle tylko, że mają mniejsze nosy.

"Grażyna, gdzie mięso! Bez mięsa to się nie najem"

Nosacze są tak jak większość "Typowych Polaków"... leniwe, jednak z innego powodu. One nie chcą "zarobić i się nie narobić". Poza tym nosacz jest bardzo sympatyczny. Jest świetnym pływakiem, może przepłynąć nawet rzekę. Lubi się też bawić w wodzie. To też spokojna małpa, nikomu nie wadzi, bardzo rzadko zdarzają się u nich konflikty w grupie.

Memy z nosaczami próbują obnażyć nasze wady jak m. in. śmianie się z czyjegoś nieszczęścia, chorobliwą zazdrość, cwaniakowanie i skąpstwo. – W memach głównie śmiejemy się z Polskiego zawistnego postkomunistycznego myślenia. Moją ulubioną serią są chyba właśnie memy, w których mówi się, że każdy, kto się dorobił to złodziej – przyznaje administrator "Typowego Polaka". To zresztą nie dotyczy tylko starszych "Januszy", "Grażyn", ale i młodszego pokolenia. Bo czy nie jesteśmy czasem trochę podobni do tych nosaczy z memów?
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego